Final Results - Galena Gallop


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Middle School Boys A

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Total
 
1 Ethan Wong 1085 Canyon County Composite Cycling 500   20:00.2 19:46.8 39:47.1
2 Mark Bitz 1070 Canyon County Composite Cycling 490   20:02.3 19:54.3 39:56.6
3 Cody Wyman 1078 Canyon County Composite Cycling 481   20:49.5 20:35.8 41:25.4
4 Connor Gardner 1098 Canyon County Composite Cycling 472   20:48.7 20:38.4 41:27.2
5 Noah Spangenberg 1012 Payette Area High School Mountain Bike Team 464   20:56.5 20:32.5 41:29.1
6 Adam Fluckiger 1064 Magic Valley Composite 456   20:51.9 20:38.7 41:30.7
7 Sam Clausen 1048 Teton Region Composite 448   20:58.9 21:09.4 42:08.3
8 Cooper Wiley 1084 Boise Braves Mountain Bike Team 441   21:16.5 21:52.6 43:09.2
9 Colton Pimentel 1010 Pocatello Pioneers 434   22:05.8 21:45.8 43:51.6
10 Reid Konkol 1051 Boise Braves Mountain Bike Team 427   22:06.6 21:45.3 43:51.9
11 Jacob Krause 1009 Pocatello Pioneers 420   22:06.8 21:45.2 43:52.1
12 Camas Alexander 1033 Payette Area High School Mountain Bike Team 414   22:08.9 21:45.4 43:54.3
13 Cale Woods 1055 Payette Area High School Mountain Bike Team 408   22:12.1 22:01.3 44:13.4
14 Tyler Anderson 1058 Magic Valley Composite 402   22:08.4 22:26.4 44:34.9
15 Daniel Miller 1053 Boise Braves Mountain Bike Team 396   22:40.9 22:14.0 44:54.9
16 Kaden Keetch 1065 Centennial High School 390   22:10.1 22:45.0 44:55.1
17 Taylor Arave 1116 Timberline High School 385   22:44.6 22:45.6 45:30.2
18 Eddy Moorman 1101 Eagle High School 380   23:11.6 23:15.3 46:26.9
19 Oliver Anderson 1034 Boise Braves Mountain Bike Team 375   23:21.6 23:09.3 46:30.9
20 Daniel Boggess 1122 Magic Valley Composite 370   23:47.7 23:07.6 46:55.3
21 Owen Stoddard 1076 Pocatello Pioneers 365   23:50.1 23:13.5 47:03.7
22 Owen Galer 1059 Upper Valley Composite Team 360   24:23.6 23:10.0 47:33.6
23 Connor Peterman 1074 Boise Braves Mountain Bike Team 356   24:21.2 23:49.1 48:10.3
24 Ethan Goodwin 1079 Timberline High School 352   24:20.3 23:51.0 48:11.3
25 Donald Hill 1099 Twin Falls High School 348   23:40.6 24:46.1 48:26.7
26 Tommy Astaldi 1035 Pocatello Pioneers 344   23:59.9 24:47.9 48:47.9
27 Tallon Aldous 1118 Salmon Composite 340   24:24.4 24:23.8 48:48.3
28 Jonah Hunt 1026 Payette Area High School Mountain Bike Team 336   24:44.3 24:07.0 48:51.3
29 Gavin Galyardt 1050 Payette Area High School Mountain Bike Team 332   24:32.1 24:35.5 49:07.6
30 Riker Johnson 1071 Upper Valley Composite Team 329   24:28.5 24:55.7 49:24.2
31 Ansel Visser 1014 Teton Region Composite 326   24:31.9 24:57.5 49:29.5
32 William Fulks 1024 Pocatello Pioneers 323   24:19.3 25:10.5 49:29.9
33 Thomas Krause 1039 Pocatello Pioneers 320   25:04.6 24:55.3 50:00.0
34 Brayden Smith 1089 Centennial High School 317   24:25.3 25:47.7 50:13.1
PL-35 Noah King 1073 Centennial High School 314   25:32.6 X X X X X X X X
PL-36 Robbie Romero 1042 Payette Area High School Mountain Bike Team 311   25:38.1 X X X X X X X X
PL-37 Charlie Park 1031 Boise Braves Mountain Bike Team 308   25:39.3 X X X X X X X X
PL-38 Gus Downey 1120 Sage International School 306   25:44.1 X X X X X X X X
PL-39 Luke St.Clair 1044 Payette Area High School Mountain Bike Team 304   26:23.1 X X X X X X X X
PL-40 Matthew Clifford 1004 Pocatello Pioneers 302   26:27.2 X X X X X X X X
PL-41 William Johnson 1072 Teton Region Composite 300   26:34.9 X X X X X X X X
PL-42 Colton Ward 1015 Twin Falls High School 298   26:38.1 X X X X X X X X
PL-43 Ethan Sumsion 1057 Twin Falls High School 296   26:46.8 X X X X X X X X
PL-44 Cory Anderson 1047 Boise Braves Mountain Bike Team 294   26:48.1 X X X X X X X X
PL-45 Haydn Kucy 1028 Payette Area High School Mountain Bike Team 292   26:49.7 X X X X X X X X
PL-46 Braxton Wheatley 1016 Pocatello Pioneers 290   27:34.2 X X X X X X X X
PL-47 Avery Gaffney 1006 Centennial High School 289   27:41.2 X X X X X X X X
PL-48 Hayden Fonnesbeck 1023 Centennial High School 288   28:05.8 X X X X X X X X
PL-49 Nicholas Elliott 1021 Teton Region Composite 287   28:36.2 X X X X X X X X
PL-50 Maverick Mendia 1040 Payette Area High School Mountain Bike Team 286   28:50.2 X X X X X X X X
PL-51 Roahn McCallum 1100 Salmon Composite 285   31:26.2 X X X X X X X X
PL-52 Marley Abrew 1000 Boise Braves Mountain Bike Team 284   39:45.8 X X X X X X X X
PL-53 Brodie Abrew 1045 Boise Braves Mountain Bike Team 283   44:21.9 X X X X X X X X
DQ Solomon Looney 1052 Payette Area High School Mountain Bike Team DQ   X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X

Middle School Boys B

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Total
 
1 Gabe Vogt 1102 Independent riders 500   21:23.2
2 Tanner Jackson 1080 Canyon County Composite Cycling 490   21:35.3
3 Lance Wong 1077 Canyon County Composite Cycling 481   21:49.2
4 Conor Carroll 1036 Sage International School 472   22:58.4
5 Lucas Jackson 1007 Sage International School 464   23:30.3
6 Porter Hogge 1124 Idaho Falls Composite Team 456   23:32.8
7 Hunter Kari 1082 Sage International School 448   23:38.1
8 Taylor Brown 1114 Upper Valley Composite Team 441   23:43.8
9 Tysen Brownlee 1003 Boise Braves Mountain Bike Team 434   23:57.6
10 Lucas Donahue 1097 Sage International School 427   24:45.3
11 Luke Downey 1005 Sage International School 420   25:24.3
12 Tyler McBride 1086 Magic Valley Composite 414   25:54.5
13 Kenneth Lemon 1060 Upper Valley Composite Team 408   26:08.1
14 Khristian Beck 1103 Teton Region Composite 402   26:15.8
15 Roy Temple 1109 Teton Region Composite 396   26:26.2
16 Dylan Nunes 1133 Canyon County Composite Cycling 390   26:43.6
17 JayTen Holstine 1106 Magic Valley Composite 385   27:17.7
18 Noah Sawin 1117 Garden Valley High School 380   27:21.9
19 Spencer Brown 1137 Upper Valley Composite Team 375   27:24.4
20 Xander Mayner 1134 Magic Valley Composite 370   28:30.3
21 Clay Moore 1067 Sage International School 365   28:32.1
22 Matthew Harlin 1130 Timberline High School 360   28:59.3
23 Deacon Saulters 1043 Teton Region Composite 356   30:04.6
24 Daniel Welsh 1054 Sage International School 352   30:07.9
25 James Wright 1056 Magic Valley Composite 348   30:17.5
26 Caleb Klingler 1066 Idaho Falls Composite Team 344   30:53.1
27 Porter St Clair 1075 Magic Valley Composite 340   31:04.6
28 Max Pendlebury 1069 Idaho Falls Composite Team 336   31:06.7
29 Parker Ferguson 1105 Sage International School 332   31:13.3
30 Kade Bolen 1019 Boise Braves Mountain Bike Team 329   31:13.6
31 Mason Klingler 1027 Idaho Falls Composite Team 326   31:16.4
32 Colby Shannon 1104 Eagle High School 323   31:18.3
33 Liston Saulters 1011 Teton Region Composite 320   31:24.6
34 Aiden Neeser 1121 Boise Braves Mountain Bike Team 317   32:48.3
35 Brett Hodges 1126 Independent 314   33:02.1
36 Parker Ames 1001 Payette Area High School Mountain Bike Team 311   33:14.3
37 Alex Hargrove 1135 Boise Braves Mountain Bike Team 308   34:53.4
38 Zach Mayes 1030 Twin Falls High School 306   34:53.6
39 John Thomas Melia 1094 Eagle High School 304   36:58.3
40 Brady Campos 1115 Garden Valley High School 302   39:45.1
41 Kai Chandler-Younce 1113 Boise Braves Mountain Bike Team 300   40:10.9
42 Dusty Olson 1127 Salmon Composite 298   40:17.1
43 Tristan Bramwell 1136 Upper Valley Composite Team 296   42:46.4