Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Middle School Girls A

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Luci Ludwig 2057 Wood River High School 500   25:18.6
2 Paige DeHart 2060 Wood River High School 490   25:43.1
3 Nekane Powell 2028 Boise Braves Mountain Bike Team 481   26:42.8
4 Catherine Hubinger 2008 Eagle High School 472   27:14.6
5 Courtney Merrill 2010 Idaho Falls Composite - North 464   27:35.2
6 Mahika Peterson 2023 Sage International School 456   28:01.4
7 Hannah Bailey 2067 Pocatello Pioneers 448   28:33.5
8 Rylee Tanner 2033 Payette Area Composite Mountain Bike Team 441   28:34.5
9 Dayna Hanners 2012 Magic Valley Composite 434   30:24.9
10 Chloe Hopkins 2009 Eagle High School 427   30:26.1
11 Alayna Geddes 2043 Magic Valley Composite 420   30:32.4
12 Lila Hess 2020 Wood River High School 414   30:40.4
13 Amelia Scarrow 2004 Boise Braves Mountain Bike Team 408   31:17.9
14 Catherine Bingaman 2050 Payette Area Composite Mountain Bike Team 402   32:24.9
15 Asia Angel 2061 Wood River High School 396   33:33.8
16 Alexis Sharp 2001 Idaho Falls Composite - Rigby 390   33:43.2
DNF Piper Lamm 2047 Payette Area Composite Mountain Bike Team 0  

Middle School Girls B

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Maddox Nickum 2058 Wood River High School 500   30:40.5
2 Kobae Dye 2066 Pocatello Pioneers 490   30:49.5
3 Alta Donahue 2002 Sage International School 481   32:22.6
4 Ensi Armacost 2013 Payette Area Composite Mountain Bike Team 472   32:27.1
5 Isabella Hattrup 2069 Wood River High School 464   32:39.8
6 Ashlynn Neeser 2037 Boise Braves Mountain Bike Team 456   33:16.8
7 Abby Clifford 2064 Pocatello Pioneers 448   33:19.3
8 Olivia Weenig 2029 Teton Region Composite 441   33:20.1
9 Lily Daniels 2021 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   34:06.6
10 Rio Centers 2030 Eagle High School 427   35:57.8
11 Ellie Corbet 2049 Payette Area Composite Mountain Bike Team 420   37:42.0
12 Robi Jensen 2032 Pocatello Pioneers 414   39:22.8
13 Skade Quesnel 2062 Wood River High School 408   41:03.2
14 Kylie Bybee 2019 Centennial High School 402   41:26.6
15 Anette Vogt 2005 Sage International School 396   41:46.5
16 Brooke Fonnesbeck 2040 Centennial High School 390   43:40.3
17 Amanda Rehwalt 2044 Magic Valley Composite 385   53:12.5

Middle School Girls 6th

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 2000 Pocatello Pioneers 500   32:21.5
2 Lyndie Jackson 2022 Canyon County Composite Cycling 490   34:01.6
3 Teagan Scott 2042 Eagle High School 481   35:10.7
4 Saura Clark 2034 Idaho Falls Composite - Rigby 472   35:45.3
5 River Hughes 2031 Garden Valley High School 464   39:40.6
6 Sarah St. Clair 2045 Payette Area Composite Mountain Bike Team 456   42:11.7
7 Reagan Moore 2068 Sage International School 448   44:29.8
8 Makae Hogge 2024 Idaho Falls Composite - Rigby 441   46:59.5