Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Middle School Girls 7/8

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Mahika Peterson 2023 Sage International School 500   16:55.1
2 Courtney Merrill 2010 Idaho Falls Composite - Rigby 490   17:31.0
3 Paige DeHart 2060 Wood River High School 481   17:35.6
4 Catherine Hubinger 2008 Eagle High School 472   17:41.1
5 Chloe Hopkins 2009 Eagle High School 464   18:11.3
6 Luci Ludwig 2057 Wood River High School 456   18:17.0
7 Alexis Sharp 2001 Idaho Falls Composite - Rigby 448   18:29.9
8 Kaiya Wave 2018 Payette Area Composite Mountain Bike Team 441   18:30.3
9 Rylee Tanner 2033 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   18:30.6
10 Nekane Powell 2028 Boise Braves Mountain Bike Team 427   18:55.6
11 Hannah Bailey 2067 Pocatello Pioneers 420   19:20.5
12 Sailor Van Middendorp 2046 Payette Area Composite Mountain Bike Team 414   19:31.6
13 Asia Angel 2061 Wood River High School 408   19:57.8
14 Amelia Scarrow 2004 Boise Braves Mountain Bike Team 402   19:59.7
15 Dayna Hanners 2012 Magic Valley Composite 396   20:11.0
16 Alyssa Soria 2003 Eagle High School 390   20:14.6
17 Maya Weppner 2027 Sage International School 385   20:15.4
18 Lila Hess 2020 Wood River High School 380   20:17.8
19 Alayna Geddes 2043 Magic Valley Composite 375   20:29.6
20 Piper Lamm 2047 Payette Area Composite Mountain Bike Team 370   20:35.2
21 Catherine Bingaman 2050 Payette Area Composite Mountain Bike Team 365   20:38.8
22 Rio Centers 2030 Eagle High School 360   20:50.2
23 Ensi Armacost 2013 Payette Area Composite Mountain Bike Team 356   20:53.6
24 Alta Donahue 2002 Sage International School 352   20:56.4
25 Ashlynn Neeser 2037 Boise Braves Mountain Bike Team 348   21:13.0
26 Ellie Corbet 2049 Payette Area Composite Mountain Bike Team 344   21:14.7
27 Lily Daniels 2021 Payette Area Composite Mountain Bike Team 340   22:19.2
28 Ella Carey 2051 Payette Area Composite Mountain Bike Team 336   22:31.3
29 Brooke Fonnesbeck 2040 Centennial High School 332   22:35.0
30 Olivia Weenig 2029 Teton Region Composite 329   23:03.4
31 Robi Jensen 2032 Pocatello Pioneers 326   23:07.6
32 Kylie Bybee 2019 Centennial High School 323   24:02.5
33 Makinley Mills 2025 Idaho Falls Composite - Rigby 320   24:14.8
34 Ashlyn Fackrell 2006 Madison 317   24:50.3
35 Skade Quesnel 2062 Wood River High School 314   25:06.6
36 Ava Peterman 2007 Boise Braves Mountain Bike Team 311   27:05.0
37 Anette Vogt 2005 Sage International School 308   27:29.8
38 Amanda Rehwalt 2044 Magic Valley Composite 306   31:55.6

Middle School Girls 6th

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 2000 Pocatello Pioneers 500   19:06.5
2 Georgia Hampton 2014 Timberline High School 490   20:32.1
3 Teagan Scott 2042 Eagle High School 481   20:50.6
4 Lyndie Jackson 2022 Canyon County Composite Cycling 472   21:18.9
5 River Hughes 2031 Garden Valley High School 464   23:44.6
6 Sarah St. Clair 2045 Payette Area Composite Mountain Bike Team 456   23:53.1
7 Reagan Moore 2068 Sage International School 448   24:15.3
8 Audrey Junge 2065 Pocatello Pioneers 441   24:15.9
9 Grace Kahre 2015 Garden Valley High School 434   24:16.7
10 Makae Hogge 2024 Idaho Falls Composite - Rigby 427   25:02.2
11 Josephine Tyndorf 2017 Garden Valley High School 420   25:53.4