Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Female 6th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Evie Jensen 6518 Canyon County Composite Cycling 500   28:23.9
2 Isabel Warner 6516 Teton Valley Composite 490   28:52.3
3 Celeste Moorman 6512 Eagle High School 481   30:33.2
4 Mckensie Smith 6526 HHS/Pocatello Pioneers 472   31:15.3
5 Daisha Jacoby 6508 Teton Valley Composite 464   31:19.3
6 Mackenzie Haynes 6535 Payette Area Composite Mountain Bike Team 456   31:22.7
7 Laynee Colwell 6519 Canyon County Composite Cycling 448   31:48.7
8 Indie Budge 6504 HHS/Pocatello Pioneers 441   32:08.2
9 Zoe Spangenberg 6515 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   32:17.7
10 Katelyn Cook 6502 Capital High School 427   32:19.8
11 Mazzy Conners 6527 Wood River High School 420   32:32.3
12 Emily Wright 6511 Magic Valley Composite 414   32:40.2
13 Natalie Astaldi 6529 HHS/Pocatello Pioneers 408   33:13.7
14 Hazel Buotte 6521 Lone Peak 402   33:54.9
15 Mia Rider 6524 Payette Area Composite Mountain Bike Team 396   35:04.1
16 Alayna Jacoby 6507 Teton Valley Composite 390   35:26.6
17 Keelee Burns 6534 Payette Area Composite Mountain Bike Team 385   35:33.6
18 Taylor McMinn 6503 HHS/Pocatello Pioneers 380   35:38.8
19 Taylor Albright 6517 Garden Valley High School 375   37:38.7
20 Rylee McMinn 6531 Wood River High School 370   38:32.1
21 Reese Russell 6513 Eagle High School 365   39:41.8
22 Lillian Gaffney 6500 Capital High School 360   40:09.6
23 Bella Cook 6510 The Ambrose School 356   40:26.8
24 Ellie Hill 6536 Teton Valley Composite 352   41:07.6
25 Kemmer Waddoups 6537 Idaho Falls Composite - Rigby 348   45:02.6
26 Sarah Mayberry 6505 Idaho Falls Composite - North 344   47:34.8
27 Ebbie Dern 6509 The Ambrose School 340   49:38.4

Female 7th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 7504 HHS/Pocatello Pioneers 500   26:11.8
2 Georgia Hampton 7511 Timberline High School 490   28:09.5
3 Teagan Scott 7510 Eagle High School 481   28:32.5
4 Lyndie Jackson 7503 Canyon County Composite Cycling 472   28:39.4
5 Sarah St. Clair 7507 Payette Area Composite Mountain Bike Team 464   31:03.9
6 Saura Clark 7506 Idaho Falls Composite - Rigby 456   31:10.3
7 Grace Kahre 7508 Garden Valley High School 448   31:50.7
8 Cami Gowers 7500 Canyon County Composite Cycling 441   32:45.6
9 Audrey Junge 7525 HHS/Pocatello Pioneers 434   34:18.7
10 Makae Hogge 7505 Idaho Falls Composite - Rigby 427   35:07.4
11 Lillian Snell 7524 Wood River High School 420   36:11.5
12 Kayley Fugina 7520 Eagle High School 414   37:45.6
13 Anna Holstine 7514 Boise Braves Mountain Bike Team 408   38:15.2
14 Ana Larsen 7521 HHS/Pocatello Pioneers 402   41:11.8
15 Jesa Arnold 7512 Idaho Falls Composite - Rigby 396   41:39.9
16 Ashlyn Stucki 7519 Idaho Falls Composite - Rigby 390   42:45.5
17 Kaylie King 7513 Middleton Vikings 385   43:39.2
18 Reagan Moore 7523 Sage International School 380   55:17.1

Female 8th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Mahika Peterson 8520 Sage International School 500   23:21.5
2 Paige DeHart 8541 Wood River High School 490   23:46.3
3 Lila Hess 8519 Wood River High School 481   24:58.5
4 Courtney Merrill 8506 Idaho Falls Composite - Rigby 472   25:37.8
5 Kaiya Wave 8507 Payette Area Composite Mountain Bike Team 464   25:59.7
6 Catherine Bingaman 8522 Payette Area Composite Mountain Bike Team 456   27:11.3
7 Claire Stevens 8521 Bozeman Composite 448   27:13.2
8 Libby Traveller 8545 Magic Valley Composite 441   27:30.5
9 Ellie Corbet 8525 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   28:10.4
10 Elizabeth Madsen 8523 Bozeman Composite 427   28:23.2
11 Madison Boggess 8514 Boise Braves Mountain Bike Team 420   28:42.3
12 Alta Donahue 8516 Sage International School 414   28:42.9
13 Grace Hargrove 8535 Boise Braves Mountain Bike Team 408   29:00.5
14 Parker Boyd 8543 Wood River High School 402   29:41.7
15 Alexis Sharp 8508 Idaho Falls Composite - Rigby 396   30:54.1
16 Olivia Weenig 8509 Jackson Hole Composite 390   31:12.8
17 Lucy Miller 8505 Idaho Falls Composite - Rigby 385   31:27.8
18 Evalyn Wogoman 8510 Jackson Hole Composite 380   31:54.2
19 Brooke Fonnesbeck 8500 Centennial High School 375   32:14.9
20 Claire Hirsch 8515 Boise Braves Mountain Bike Team 370   32:19.5
21 Alea Feuerborn 8542 HHS/Pocatello Pioneers 365   32:36.5
22 Liesl Beyer 8544 Wood River High School 360   33:10.3
23 Ella Carey 8524 Payette Area Composite Mountain Bike Team 356   33:10.3
24 Brynn Smith 8501 Middleton Vikings 352   33:28.9
25 Robi Jensen 8504 HHS/Pocatello Pioneers 348   33:51.1
26 Gracie Castillo 8511 Garden Valley High School 344   34:20.6
27 Amelie Nichols 8530 Boise Braves Mountain Bike Team 340   36:37.7
28 Emma Johnson 8540 Payette Area Composite Mountain Bike Team 336   37:57.5