Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Middle School Girls A

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Paige DeHart 2060 Wood River High School 500   24:57.3
2 Luci Ludwig 2057 Wood River High School 490   25:25.5
3 Catherine Hubinger 2008 Eagle High School 481   26:59.5
4 Nekane Powell 2028 Boise Braves Mountain Bike Team 472   27:06.8
5 Rylee Tanner 2033 Payette Area Composite Mountain Bike Team 464   27:11.7
6 Mahika Peterson 2023 Sage International School 456   27:16.3
7 Courtney Merrill 2010 Idaho Falls Composite - Rigby 448   27:38.8
8 Alexis Sharp 2001 Idaho Falls Composite - Rigby 441   27:58.0
9 Lila Hess 2020 Wood River High School 434   28:41.5
10 Alayna Geddes 2043 Magic Valley Composite 427   28:58.8
11 Chloe Hopkins 2009 Eagle High School 420   29:52.7
12 Catherine Bingaman 2050 Payette Area Composite Mountain Bike Team 414   29:57.8
13 Sailor Van Middendorp 2046 Payette Area Composite Mountain Bike Team 408   30:48.8
14 Maya Weppner 2027 Sage International School 402   33:14.8
15 Alyssa Soria 2003 Eagle High School 396   34:26.5

Middle School Girls B

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Maddox Nickum 2058 Wood River High School 500   30:18.9
2 Olivia Weenig 2029 Teton Region Composite 490   31:05.4
3 Ashlynn Neeser 2037 Boise Braves Mountain Bike Team 481   31:32.2
4 Abby Clifford 2064 Pocatello Pioneers 472   32:32.2
5 Alta Donahue 2002 Sage International School 464   32:45.3
6 Rio Centers 2030 Eagle High School 456   33:28.4
7 Maya Ferris 2026 Teton Region Composite 448   33:31.5
8 Kobae Dye 2066 Pocatello Pioneers 441   35:48.8
9 Ellie Corbet 2049 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   36:14.5
10 Robi Jensen 2032 Pocatello Pioneers 427   37:37.7
11 Kylie Bybee 2019 Centennial High School 420   40:04.4
12 Skade Quesnel 2062 Wood River High School 414   41:49.9
13 Gracie Castillo 2071 Garden Valley High School 408   42:42.4
14 Anette Vogt 2005 Sage International School 402   42:58.4
15 Ashlyn Fackrell 2006 Madison/Upper Valley Composite 396   43:16.5
16 Brooke Fonnesbeck 2040 Centennial High School 390   43:58.4
17 Amanda Rehwalt 2044 Magic Valley Composite 385   1:01:53.7
18 Ava Peterman 2007 Boise Braves Mountain Bike Team 380   1:04:12.5

Middle School Girls 6th

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 2000 Pocatello Pioneers 500   30:44.1
2 Georgia Hampton 2014 Timberline High School 490   33:32.7
3 Lyndie Jackson 2022 Canyon County Composite Cycling 481   34:30.1
4 River Hughes 2031 Garden Valley High School 472   44:16.7
5 Makae Hogge 2024 Idaho Falls Composite - Rigby 464   44:47.2
DNF Teagan Scott 2042 Eagle High School 0