Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Female 6th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Evie Jensen 6518 Canyon County Composite Cycling 500   31:48.0
2 Isabel Warner 6516 Teton Valley Composite 490   32:50.7
3 Mckensie Smith 6526 HHS/Pocatello Pioneers 481   33:53.6
4 Daisha Jacoby 6508 Teton Valley Composite 472   34:20.6
5 Katelyn Cook 6502 Capital High School 464   34:56.4
6 Celeste Moorman 6512 Eagle High School 456   35:03.7
7 Lilliana Mihlfeith 6523 Payette Area Composite Mountain Bike Team 448   35:14.2
8 Laynee Colwell 6519 Canyon County Composite Cycling 441   35:41.1
9 Zoe Spangenberg 6515 Payette Area Composite Mountain Bike Team 434   36:04.2
10 Indie Budge 6504 HHS/Pocatello Pioneers 427   36:16.6
11 Taylor Albright 6517 Garden Valley High School 420   37:40.1
12 Mazzy Conners 6527 Wood River High School 414   38:35.6
13 Natalie Astaldi 6529 HHS/Pocatello Pioneers 408   39:04.5
14 Rylee McMinn 6531 Wood River High School 402   40:03.2
15 Taylor McMinn 6503 HHS/Pocatello Pioneers 396   40:06.4
16 Mia Rider 6524 Payette Area Composite Mountain Bike Team 390   41:10.4
17 Emily Wright 6511 Magic Valley Composite 385   41:49.3
18 Harlee Kirkham 6506 Idaho Falls Composite - Rigby 380   42:34.5
19 Bella Cook 6510 The Ambrose School 375   49:30.6
20 Ebbie Dern 6509 The Ambrose School 370   57:04.4
21 Mercedes Russel 6525 The Ambrose School 365   57:43.7

Female 7th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 7504 HHS/Pocatello Pioneers 500   29:08.1
2 Sadie Rector 7516 Wood River High School 490   30:45.7
3 Teagan Scott 7510 Eagle High School 481   31:09.5
4 Georgia Hampton 7511 Timberline High School 472   31:10.4
5 Sarah St. Clair 7507 Payette Area Composite Mountain Bike Team 464   34:44.2
6 Lyndie Jackson 7503 Canyon County Composite Cycling 456   34:54.5
7 Audrey Junge 7525 HHS/Pocatello Pioneers 448   37:20.0
8 Cami Gowers 7500 Canyon County Composite Cycling 441   37:21.8
9 Grace Kahre 7508 Garden Valley High School 434   37:58.4
10 Makae Hogge 7505 Idaho Falls Composite - Rigby 427   39:34.0
11 Josephine Tyndorf 7509 Garden Valley High School 420   40:31.2
12 Reagan Moore 7523 Sage International School 414   43:51.4
13 Jordan Robenstein 7517 Timberline High School 408   44:57.3
14 Elliott Antoniuk 7515 Sage International School 402   46:35.9
15 Lillian Snell 7524 Wood River High School 396   46:39.7
16 Kaylie King 7513 Middleton Vikings 390   52:41.3
17 Anna Holstine 7514 Boise Braves Mountain Bike Team 385   52:48.9
18 Jesa Arnold 7512 Idaho Falls Composite - Rigby 380   1:04:12.7
19 Ana Larsen 7521 HHS/Pocatello Pioneers 375   1:04:22.6
20 Norah Johnson 7529 Idaho Falls Composite - North 370   1:11:59.9

Female 8th Grade

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Paige DeHart 8541 Wood River High School 500   25:57.2
2 Mahika Peterson 8520 Sage International School 490   26:07.5
3 Courtney Merrill 8506 Idaho Falls Composite - Rigby 481   26:57.7
4 Lila Hess 8519 Wood River High School 472   27:32.5
5 Hannah Bailey 8532 HHS/Pocatello Pioneers 464   28:20.6
6 Kaiya Wave 8507 Payette Area Composite Mountain Bike Team 456   28:44.6
7 Ensi Armacost 8526 Payette Area Composite Mountain Bike Team 448   30:34.6
8 Caroline DiVietro 8534 Boise Braves Mountain Bike Team 441   31:20.7
9 Alta Donahue 8516 Sage International School 434   32:02.7
10 Catherine Bingaman 8522 Payette Area Composite Mountain Bike Team 427   32:16.3
11 Lucy Miller 8505 Idaho Falls Composite - Rigby 420   32:33.6
12 Olivia Weenig 8509 Jackson Hole Composite 414   32:46.8
13 Madison Boggess 8514 Boise Braves Mountain Bike Team 408   32:52.4
14 Ellie Corbet 8525 Payette Area Composite Mountain Bike Team 402   33:05.4
15 Camas Filbert 8517 Wood River High School 396   33:12.0
16 Ellie Otradosky 8503 Boise Braves Mountain Bike Team 390   33:14.0
17 Brooke Fonnesbeck 8500 Centennial High School 385   34:41.9
18 Grace Hargrove 8535 Boise Braves Mountain Bike Team 380   35:11.0
19 Robi Jensen 8504 HHS/Pocatello Pioneers 375   36:32.8
20 Claire Hirsch 8515 Boise Braves Mountain Bike Team 370   36:48.0
21 Alexis Sharp 8508 Idaho Falls Composite - Rigby 365   37:00.6
22 Aila Bolen 8513 Boise Braves Mountain Bike Team 360   37:42.4
23 Gracie Castillo 8511 Garden Valley High School 356   37:57.3
24 Brynn Smith 8501 Middleton Vikings 352   38:09.4
25 Alea Feuerborn 8542 HHS/Pocatello Pioneers 348   38:14.4
26 Amelie Nichols 8530 Boise Braves Mountain Bike Team 344   40:34.7
27 Emma Johnson 8540 Payette Area Composite Mountain Bike Team 340   43:46.9
28 Kinsie Jensen 8512 Magic Valley Composite 336   45:10.3
29 Milla Coleman 8502 Boise Braves Mountain Bike Team 332   45:47.0