Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Freshman Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Annika Peacock 702 Jackson Hole Composite 500   24:04.5 23:43.7 47:48.2
2 Mackenzie Lee 709 Teton Region Composite 490   25:55.9 26:38.5 52:34.4
3 Ketti Christensen 707 Madison/Upper Valley Composite 481   25:59.7 26:39.1 52:38.9
4 Kloe Pfannmuller 708 Boise Braves Mountain Bike Team 472   26:17.6 26:21.3 52:38.9
5 Emma Hurst 704 Madison/Upper Valley Composite 464   26:59.4 27:13.4 54:12.8
6 Adael Ashment 714 Madison/Upper Valley Composite 456   27:18.9 26:55.9 54:14.8
7 Samantha Scott 710 Eagle High School 448   27:03.5 27:59.2 55:02.7
8 Megan Gerard 726 Eagle High School 441   29:29.6 28:36.5 58:06.2
9 Elizabeth Mann 703 Teton Region Composite 434   28:24.5 29:42.3 58:06.8
10 Teagan Boggess 711 Boise Braves Mountain Bike Team 427   28:06.6 30:05.3 58:11.9
11 Hope Strohmeyer 706 Boise Braves Mountain Bike Team 420   29:15.3 30:15.3 59:30.6
12 Olivia Bingaman 723 Payette Area Composite Mountain Bike Team 414   29:52.9 31:06.5 1:00:59.5
13 Emma Kober 720 Twin Falls High School 408   30:38.4 31:52.9 1:02:31.3
14 Amelie Bradley 716 Boise Braves Mountain Bike Team 402   30:34.5 32:14.2 1:02:48.8
15 Kristen St. Clair 722 Payette Area Composite Mountain Bike Team 396   30:07.4 32:59.9 1:03:07.3
16 Rylee Taylor 724 Boise Braves Mountain Bike Team 390   32:02.4 32:15.6 1:04:18.1
17 Gryffin Antoniuk 705 Sage International School 385   33:12.7 33:26.4 1:06:39.1
18 Maddie Paporello 727 Timberline High School 380   37:25.4 42:45.4 1:20:10.9

Sophomore Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Mattalyn Geddes 417 Twin Falls High School 500   25:32.2 24:35.3 50:07.5
2 Sara Olerud 406 Teton Region Composite 490   27:22.5 27:26.9 54:49.4
3 Marisa Shalz 403 Boise Braves Mountain Bike Team 481   28:11.2 27:19.0 55:30.2
4 Geneva Dupuis 412 Wood River High School 472   28:36.2 28:19.2 56:55.4
5 Luci Kraska 402 Boise Braves Mountain Bike Team 464   29:54.7 30:20.7 1:00:15.5
6 Sage LeMay 405 Sage International School 456   30:23.2 33:00.1 1:03:23.4
7 Kelly Hodges 413 Capital High School 448   31:34.4 31:59.9 1:03:34.3
8 Safiye Pinto Richards 420 Sage International School 441   31:29.2 32:34.9 1:04:04.1
9 Abi Stucky 408 Boise Braves Mountain Bike Team 434   30:40.4 33:39.4 1:04:19.8
10 Brittany Piquet 409 HHS/Pocatello Pioneers 427   38:29.5 43:40.3 1:22:09.9
PL-11 Madeline Tacher 415 Timberline High School 420   45:09.4 X X X X 45:09.4
DNF Erica Gardner 400 HHS/Pocatello Pioneers 0   X X X X X X X X
DNF Paige Rowland 419 Sage International School 0   X X X X X X X X

JV Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Madison Lee 113 Teton Region Composite 540   24:25.5 26:05.7 50:31.3
2 Lily Brunelle 127 Wood River High School 530   25:17.3 26:04.9 51:22.2
3 Camden Mullens 105 Boise Braves Mountain Bike Team 521   26:16.2 26:21.5 52:37.8
4 Sydnie George 116 HHS/Pocatello Pioneers 512   26:32.7 26:24.9 52:57.7
5 Ellie Dunn 110 Teton Region Composite 504   27:01.2 27:38.3 54:39.5
6 Amelia Ellsworth 119 Capital High School 496   30:35.2 29:31.9 1:00:07.1
7 Brennah Vogt 103 Sage International School 488   30:30.2 30:24.6 1:00:54.8
8 Halle Hopkins 111 Eagle High School 481   30:33.1 32:30.5 1:03:03.7
9 Kelsey Smith 112 Eagle High School 474   32:11.3 33:11.7 1:05:23.1
10 Makiah Rogers 118 Idaho Falls Composite - North 467   31:45.7 34:07.6 1:05:53.4
11 Taylor Tatum 117 Middleton Vikings 460   34:24.7 36:12.1 1:10:36.8
12 Isabella Gale 125 Centennial High School 454   35:28.6 36:25.6 1:11:54.2
13 Isabella Colbert 134 Sage International School 448   37:24.4 39:59.0 1:17:23.5
14 Sarah Jane Clawson 115 Idaho Falls Composite - South 442   38:00.5 42:31.6 1:20:32.2
15 Savana Swan 128 Wood River High School 436   39:34.7 44:43.3 1:24:18.1
16 Caitlin Briggs 104 Idaho Falls Composite - North 430   39:41.7 47:05.0 1:26:46.8

Varsity Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Shelby Galinat 6 Boise Braves Mountain Bike Team 575   22:35.4 22:44.8 23:08.9 1:08:29.2
2 Anja Jensen 1 Wood River High School 565   22:35.6 23:30.1 23:53.1 1:09:58.9
3 Paige Smith 9 Magic Valley Composite 556   23:45.8 23:57.9 24:20.8 1:12:04.7
4 Morgan Hurst 4 Madison/Upper Valley Composite 547   24:23.7 25:14.4 25:55.4 1:15:33.6
5 Ariana Woods 10 Payette Area Composite Mountain Bike Team 539   24:52.6 26:02.6 27:32.5 1:18:27.8
6 Makena Gove 7 Wood River High School 531   25:37.7 26:42.7 27:47.4 1:20:07.8
7 Kaia Jensen 2 Wood River High School 523   26:06.7 26:41.7 27:38.6 1:20:27.1
8 Page Bitz 5 Canyon County Composite Cycling 516   26:13.9 27:15.7 28:26.9 1:21:56.6
9 Paige Roehling 8 Eagle High School 509   26:16.7 27:32.4 28:14.7 1:22:03.8