Final Results


Results By Idaho Interscholastic Cycling League

Middle School Girls A

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Paige DeHart 2060 Wood River High School 500   25:36.6
2 Mahika Peterson 2023 Sage International School 490   25:39.5
3 Courtney Merrill 2010 Idaho Falls Composite - Rigby 481   27:00.7
4 Nekane Powell 2028 Boise Braves Mountain Bike Team 472   27:12.2
5 Chloe Hopkins 2009 Eagle High School 464   27:13.7
6 Catherine Hubinger 2008 Eagle High School 456   27:16.1
7 Luci Ludwig 2057 Wood River High School 448   27:36.4
8 Alexis Sharp 2001 Idaho Falls Composite - Rigby 441   29:23.1
9 Dayna Hanners 2012 Magic Valley Composite 434   30:19.9
10 Alayna Geddes 2043 Magic Valley Composite 427   30:52.1
11 Catherine Bingaman 2050 Payette Area Composite Mountain Bike Team 420   32:06.4
12 Piper Lamm 2047 Payette Area Composite Mountain Bike Team 414   32:51.6
13 Amelia Scarrow 2004 Boise Braves Mountain Bike Team 408   35:09.1
14 Lila Hess 2020 Wood River High School 402   38:56.2

Middle School Girls B

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Maddox Nickum 2058 Wood River High School 500   29:20.8
2 Kobae Dye 2066 Pocatello Pioneers 490   29:42.3
3 Skylar White 2053 Teton Region Composite 481   31:08.3
4 Isabella Hattrup 2069 Wood River High School 472   31:11.6
5 Abby Clifford 2064 Pocatello Pioneers 464   31:35.3
6 Ashlynn Neeser 2037 Boise Braves Mountain Bike Team 456   31:45.6
7 Alta Donahue 2002 Sage International School 448   32:03.2
8 Maya Ferris 2026 Teton Region Composite 441   32:31.6
9 Makinley Mills 2025 Idaho Falls Composite - Rigby 434   32:40.3
10 Olivia Weenig 2029 Teton Region Composite 427   33:12.7
11 Lily Daniels 2021 Payette Area Composite Mountain Bike Team 420   33:19.8
12 Sienna Mellish 2063 Borah High School 414   34:03.3
13 Rye Hansen 2052 Teton Region Composite 408   36:13.5
14 Brooke Fonnesbeck 2040 Centennial High School 402   36:18.8
15 Kylie Bybee 2019 Centennial High School 396   36:54.3
16 Robi Jensen 2032 Pocatello Pioneers 390   37:11.5
17 Ashlyn Fackrell 2006 Madison/Upper Valley Composite 385   38:53.2
18 Anette Vogt 2005 Sage International School 380   41:49.1
19 Ava Peterman 2007 Boise Braves Mountain Bike Team 375   56:01.3
20 Amanda Rehwalt 2044 Magic Valley Composite 370   59:07.1

Middle School Girls 6th

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Addie Marshall 2000 Pocatello Pioneers 500   29:35.7
2 Georgia Hampton 2014 Timberline High School 490   32:52.1
3 Teagan Scott 2042 Eagle High School 481   34:29.1
4 Lyndie Jackson 2022 Canyon County Composite Cycling 472   34:39.5
5 Saura Clark 2034 Idaho Falls Composite - Rigby 464   37:09.9
6 River Hughes 2031 Garden Valley High School 456   37:55.8
7 Makae Hogge 2024 Idaho Falls Composite - Rigby 448   41:21.5
8 Josephine Tyndorf 2017 Garden Valley High School 441   42:57.5
9 Reagan Moore 2068 Sage International School 434   47:05.6